EN فیلترهای کاهش آلایندگی دیزل - Adaksp.com / Official Website
ASP CO
Official Website

فیلترهای کاهش آلایندگی دیزل

فیلترهای جاذب دوده با گذراندن جریان حاوی ذرات معلق از دیواره‌های متخلخل از انتشار این ذرات به اتمسفر جلوگیری می‌کنند. عمده ذرات جامد جمع شده در فیلتر قابل اشتعال بوده و در صورت فراهم بودن شرایط موردنیاز (دما و اکسیدکننده) سوزانده می‌شوند. به عمل سوزانده شدن مواد جمع شده در فیلتر احیاء (Regeneration) گفته می‌شود. دمای موردنیاز برای اکسایش دوده‌ به‌وسیله‌ی اکسیژن حدود  500 -600 می‌باشد؛ درحالی‌که دمای گازهای خروجی خودروهای دیزلی در شرایط کارکرد عادی به‌ندرت به این دما می‌رسد. فیلترهای جاذب دوده بسته به نوع فرآیند احیاء به دو دسته کلی احیاء فعال(active) و احیاء غیرفعال (passive) تقسیم‌بندی می‌شوند. در احیاء فعال دمای لازم برای سوختن مواد به‌وسیله‌ی منبع بیرونی تأمین می‌گردد ولی در احیاء غیرفعال با پایین آوردن انرژی فعال‌سازی واکنش سوختن به‌وسیله ‌کاتالیست یا استفاده از اکسیدکننده‌هایی غیر از اکسیژن فرآیند احتراق ذرات در دمای پایین‌تری صورت می‌پذیرد. مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد که با وجود قیمت اولیه نسبتا بالا، فایده استفاده از فیلتر جاذب دوده ۸ الی ۱۰ برابر هزینه خرید و راهبری آن می‌باشد.

شرکت آداک صنعت پلیمر مفتخر است اعلام کند که از سال ۱۳۹۵، به عنوان یکی از تامین کنندگان فیلترهای کاهش آلایندگی دیزل پا به این عرصه نهاده است و تا کنون بیش از ۱۰۰۰ خودرو در ایران، مجهز به فیلترهای این شرکت (اعم از DPF و SCR) گشته‌اند.

قیمت مناسب و کیفیت بالا از دلایل اصلی حضور این شرکت در این عرصه بوده است و در اختیار داشتن نمایندگی یکی از مطرح ترین شرکت های تامین کننده این قطعه، -شرکت Ceracomb کره- دلیل دیگر این امر است.

این شرکت تا پیش از سال ۱۳۹۷، تنها در حوزه بازرگانی این قطعه به عنوان نماینده شرکت Ceracomb کره فعالیت داشته است. از انتهای سال ۱۳۹۷ و پیرو مذاکرات صورت گرفته با شرکت‌های محترم ایران خودرو دیزل، ساپکو و Ceracomb، شرکت آداک صنعت پلیمر فعالیت خود را در داخلی سازی این قطعه آغاز نموده است و در حال طی آخرین مراحل از راه اندازی خطوط تولید خود جهت پیاده سازی پروسه کنینگ این قطعه در فاز نخست می باشد. این شرکت از پاییز ۱۳۹۸، به عنوان نخستین شرکت داخلی کننده DPF و SCR، افتخار خدمت به خودروسازی کشور را دارد.